موشن گرافیک چیست ؟ | به فیلم ها یا ویدیو های مورد علاقه خود فکر کنید.

موشن گرافیک

چه چیزی را بیشتر در مورد موشن گرافیک دوست دارید؟ اگر به این صنعت علاقه داشته باشید، احتمالاً جواب دادن بسیار سخت خواهد بود. موشن گرافیک چیست ؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت ما می دانیم یک ویدیو از یک چیز تشکیل نشده بلکه از داستان تا سناریو، گرافیک و محرک سازی، کاملا با همدیگر در یک راستا و هماهنگ هستند. آنها مکمل یکدیگر بوده و برای خلق یک فیلم کنار هم قرار دارند.

موشن گرافیک چیست ؟ ( تعریف موشن گرافیک )

موشن گرافیک

موشن گرافیک یک انیمیشن است که متن نقش اصلی را در آن بازی می کند.
در یک کلام، موشن گرافیک یعنی طراحی گرافیک متحرک .

از زمان خلق موشن‌گرافیک تا الان بحث جدی در مورد مرز بین انیمیشن و موشن گرافیک وجود‌‌‌‌دارد.

می خواهیم شما را با یکی از اولین نمونه‌های موشن‌گرافیک آشنا کنیم.  تیتراژ آغازین فیلم  ” روانی”  از آلفرد هیچکاک یکی از از اولین موشن گرافیک های موفق به شمار میرود چرا که در آن صدا، حرکت و طراحی گرافیک به خوبی با هم تلفیق شده اند.

سکانس آغازین  روانی آلفرد هیچکاک قرار بگیرد

موشن گرافیک چیست ؟ با استفاده از موشن گرافیک باعث ارتباط موثرتر با مخاطب و بیننده و عمق بخشیدن هرچه بهتر به داستان میشود. میتوان گفت هدف اصلی موشن گرافیک انتقال سریع تر و موثرتر محتوا به مخاطب است. ما می‌توانیم با ابزاری که موشن گرافیک در اختیار ما قرار می دهد،  میل مخاطب را برای دیدن محتوای خود افزایش دهیم.

نمونه های موفق از موشن گرافیک

بیایید به چند نمونه از موشن گرافیک های موفق در درزمینه‌های مختلف نگاهی بیندازیم.
با نگاه کردن به نمونه های زیر شما می توانید راحت تر متوجه منظور ما از موشن‌گرافیک حرفه ای شوید.

 هویت تجاری ( branding)

LaEffe Rebrand

کانال تلویزیونی LaEffe به دنبال تغییراتی در نام تجاری خود بود به نحوی که کانال آنها متمایز از سایر کانالهای sky باشد. آنها متوجه شدند برای یک تغییر اساسی و چشمگیر نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. به دنبال آن مجموعه Nerdo به آنها پیشنهاد تولید یک موشن گرافیک متفاوت را داد. ما در این موشن گرافیک شاهد تلفیقی از سبک بهترین مجلات هنری هستیم. تایپوگرافی ( استفاده از متن ) از ارکان اساسی این موشن گرافیک است.

با دیدن این موشن گرافیک شما متوجه خواهید شد که این چیزی نیست که شما هر روز در تلویزیون و یا در شبکه‌های اجتماعی شاهد آن باشید.

 تیتراژ تلویزیونی

 

 تیتراژ تلویزیونی سریال true detective نمونه‌ای کاملا موفق از تصاویر هوشمندانه آمیخته با تایپوگرافی محدود است. مناظر تاریک در موشن گرافیک زندگی درونی شخصیت ها را منعکس می کند و داستان را به تصویر میکشد مانند مردابی سمی از شخصیت های آسیب دیده.

 کارگردان خلاق این سریال، پاتریک کلر، در مصاحبه ای می گوید: “داستان همیشه اساسی ترین بخش فرآیند طراحی ماست. “

ایجاد آگاهی

USAID: توانمندسازی زنان و دختران

به این ویدیو با دقت نگاه کنید. شما می‌بینید که چطور موشن گرافیک به کمک آهنگ پس زمینه و صدای گوینده توانسته است یک پیام قدرتمند را اشتراک بگذارد.

برای اینکه شما بخواهید محتوایی مهم را انتقال دهید مهمترین فاکتور داستان است .
گاهی شما نیازی به رنگ های متنوع و طرح های فانتزی برای انتقال مفهوم خود ندارید  بلکه زیبایی می‌تواند در سادگی باشد. ساده ترین طرح ها میتوانند یک داستان را به شیوه های مستقیم روایت کنند به طوری که یکپارچگی داستان دست نخورده باقی بماند.

شما می‌توانید از موشن گرافیک های ساده در ویدیو هایی که انتقال محتوا مهمترین فاکتور است ، استفاده کنید.

توضیح یک مفهوم پیچیده

ITFT: درک بلاک چین در دو دقیقه

موشن گرافیک می تواند بهترین راه برای انتقال مفاهیم باشد و دلیل اصلی آن این است که در موشن گرافیک ما محدود نیستیم. در این ویدیو می بینیم که چگونه محرک سازی و تصاویر گرافیکی ای می تواند مفهومی پیچیده مانند بلاکچین را در زمانی کوتاه توضیح دهد. فکر کنید اگر نمیتوانستیم از موشن گرافیک استفاده کنیم انتقال این مفاهیم کاری بعیدی بنظر می رسید. یک ارائه یا یک ویدیو نمیتوانست به این خوبی محتوا را انتقال دهد.

تعریف یک داستان

موشن گرافیک جهانی زیبا

این ویدیو به شما نشان می‌دهد که شما با استفاده از موشن گرافیک میتوانیم یک موزیک ویدیو کامل تولید کنید به این شکل که تصاویر و طراحی های گرافیکی یک داستان کامل را تعریف می‌کنند و موزیک و آهنگ داستانی مجزا.

دیدن این ویدیو به شما انگیزه را می‌دهد که موشن گرافیک می‌تواند در بسیاری از زمینه ها به کمک شما بیاید و بتواند به خلق یک داستان موثر کمک کند.

ارائه محصول یا خدمات

 The Lavit System

تولید یک موشن گرافیک برای توضیح یا ارائه خدمات یا محصول کسب و کار شما می تواند یک ایده بسیار ناب باشد. هزینه تولید یک موشن گرافیک بسیار کمتر از هزینه تولید یک انیمیشن یا یک تیزر تبلیغاتی بلند است. شما با استفاده از موشن گرافیک می‌توانید ویدیو خود را سرگرم کننده تر و جذاب تر بسازید به صورتی که مخاطب و مشتری شما را مجذوب محصول یا خدمات شما شود. دیدن این ویدیو به شما کمک می کند منظور ما را متوجه شوید. کسب و کار خود را با یک موشن گرافیک خلاق بهبود بخشید.

قالب های موشن گرافیک

در این ویدیو ها سعی کردیم بهترین قالب هایی که میتوانیم به صورت رایگان داشته باشید را به شما نمایش دهیم. اگر می خواهید یک ویدیو کوتاه برای کسب و کار خود را معرفی خدمات خود به صورت موشن گرافیک تولید کنید می توانید از این قالب های آماده استفاده کنید همانطور که قبلا اشاره کردیم استفاده از موشن گرافیک مخاطب شما را را بیشتر درگیر خواهد کرد.

تولید موشن گرافیک

با تمام توضیحاتی که از ما شنیدید اگر برای خود کسب و کاری دارید یا خدماتی را ارائه می کنید می‌توانید از موشن گرافیک در شبکه های اجتماعی خود و یا وبسایت استفاده کنید. با ما تماس بگیرید تا بتوانیم بهترین مشورت را به شما بدهیم. مطمئن باشید موشن گرافیک یکی از مقرون به صرفه ترین ویدیو ها تیلیغاتی کسب و کار شما خواهد شد. امیدواریم در این مقاله پاسخ مناسبی به سوال موشن گرافیک چیست داده باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است